SÚPER recarga por solo $19.99 ¡Con todo!
Connect with us

PERIÓDICO CUBANO

Banco Central de Cuba fija límites de operaciones con tarjetas magnéticas

Noticias de Cuba

Banco Central de Cuba fija límites de operaciones con tarjetas magnéticas

Los límites de operaciones varían según el banco emisor y la moneda a usar

Küba bankaları 11 milyondan fazla manyetik kart çıkardı

Küba Merkez Bankası, adada verilen manyetik kartlarla müşterilerine bir günde yapılacak işlem sayısını hatırlattı.(Fotoğraf: Küba Gazetesi)

Küba Merkez Bankası (BCC), manyetik kartla bir gün içinde gerçekleştirilecek işlem limitini, kartı veren kuruluş tarafından belirlenen internet sitesi aracılığıyla bildirdi.

Açıklamaya geçmeden önce, kullanıcılara “kartlarını veren bankadan sözleşmenin değiştirilmesini talep edebileceklerini” ve ayrıca Transfermóvil uygulamasını kullanabileceklerini hatırlattı.

Banco de Crédito y Comercio (BANDEC) tarafından ATM’lerde verilen manyetik kartlarla günlük maksimum limit 15.000 ABD Doları; İşlem başına 5 bin TL CUP ve günlük 10 işlem.

Elektronik ödeme kanalları, yani POS, Transfermóvil, Enzona aracılığıyla, maksimum ücret işlem başına 30.000 ABD Doları CUP ve 15.000 ABD Doları olmak üzere günlük 30.000 ABD Doları ve 15.000 ABD Dolarıdır. İşlem sayısı para birimine göre belirlenir: CUP için 20 ve MLC için 10.

Öte yandan, Banco Metropolitano (Banmet) müşterileri için ATM’ler üzerinden hizmet limiti BANDEC kullanıcıları ile aynıdır. Ancak elektronik ödeme kanallarında gün içi maksimum limit 30.000$ CUP ve 100.000 USD; 30 bin $ CUP ve 100 bin USD’ye kadar hisselerde. Günlük olarak CUP için 20, MLC için 5 işlem yapmak mümkündür.

Bilgilerin çoğaltıldığı Granma gazetesinin okuyucuları, birçok kişi için ATM’lerin olmaması da dahil olmak üzere çeşitli faktörler nedeniyle işlem yapmanın zor olduğu yorumunu yaptı.

“Sadece iki ATM’si olan ve birini çekilmeye bırakan bankalar var; diğeri transferler ve devasa kuyruklar için, örneğin Nuevo Vedado’daki Bank 26 ve 32” diye yazdılar. Porn Public

“Günde beş kez kartı okuttuğum için, herkes bazen beş ürün almak için beş farklı yere gitmek gerektiğini ya da sabahları her şeyin çıkmadığı mağazalar olduğunu bilirken MLC’den alışverişlerim oldu. . aynı kutu. Örnek: 5. ve 42” diye eklediler.

Si quieres recibir más noticias como esta, suscríbete GRATIS a nuestro boletín.

Click to comment

Leave a Reply

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Advertisement

Noticias de Impacto

Advertisement

Lo más leído en la semana

Advertisement

Escándalos en la Farándula

To Top